Teljeskörű pénzügyi szolgáltatás
Ismerd meg a vagyonközösséget
Szabad felhasználású pénzek banki hitelezés nélkül, közösségi segítséggel? A Kripto Invest Közösségek épp ebben tudnak Neked segíteni!
Ráadásul most bónuszt is kapsz a befizetéseid mellé.
Hogyan működnek a vagyonközösségek?
60 vagy 120 hónapig gyűjtheted befizetéseidet egy általad választott szerződéses értékig, amely minimum 1 millió forintnak megfelelő kriptovaluta, maximum pedig 50 millió forintnak megfelelő kriptovaluta lehet.
Pénzhez (kriptovalutában) banki hitelezés nélkül, véletlenszerű kiválasztással és/vagy előtörlesztés- vállalással juthatsz, ami azt jelenti, hogy még a futamidő lejárta előtt megkapod a pénzt (kriptovalutában) a közösség pénzéből (kripto-pénztárcájából).
Ha jogosultságot szereztél a közösségi kriptovaluta megszerzésére, és nem kereskedsz vele tovább, egy éved van kijelölni a szerződéses összeggel megegyező árú ingóságot vagy ingatlant, amely a fedezetet jelenti a többi tag részére.
Akár véletlenszerűen kiválasztottak, akár nem, a futamidő alatt végig fix nagyságú befizetéseket kell tenned. A befizetések mellé bónusz jár, így például egy 15 millió forintos (kripto) szerződés esetén a felhasználható összeg a 120 hónapos futamidő alatt akár 25 millió forintnak megfelelő kripto valuta is lehet.
Véletlenszerű kiválasztást és előtörlesztés-vállalást kéthavonta vagy havonta tartunk. Így gyorsabban tudjuk kipörgetni a 120 és 240 fős csoport résztvevőit.
-> A csatlakozás feltételei – erre lesz szükséged a CIG tagsághoz:
Ahhoz, hogy egy vagyonközösség megalakuljon, a legalább 120, maximum 240 tagnak kell összegyűlnie. Az, hogy hány fővel működik egy közösség, függ a megtakarítás időtartamától és attól, hogy CIG 60 vagy CIG 120 közösségről van-e szó.
A tagokat az alapján rendezi a szervező a közösségbe, hogy milyen sorrendben kötik meg az előzetes megállapodást.
Ha összegyűltek a tagok, a cég nyilvántartásba veszi a közösséget, a szervező pedig elkészíti a tagsági szerződést a tagok számára.
A csatlakozáshoz és a fizetőképesség megállapításához csak egy személyi igazolványra és egy lakcímkártyára van szükség.
Fontos, hogy ha a szervező úgy ítéli meg, hogy a leendő tag nem fizetőképes, köteles vele felmondani az előzetes megállapodást és visszafizetni a regisztrációs díjat. A fizetőképességi felmérést a szervező a megtakarítás időtartama alatt megismételheti, ha indokolt –> ilyen eset lehet például, ha a tag nem teljesíti a tagi költségek befizetését.
-> Milyen költségei vannak a CIG-tagságnak?
A CIG tagságnak van egy egyszeri regisztrációs díja, ami a szerződéses összeg bruttó 4 százaléka+Áfa, Ezt az előzetes megállapodás aláírásától számított 8 napon belül kell befizetni.
Fontos: ha a tag ezt követően - a saját hibája miatt - mégsem írja alá a tagsági szerződést, akkor nem kapja vissza a regisztrációs díjat. A regisztrációs díj a szerződéses összegtől függően 50,8-2540 ezer forintnak megfelelő USDT között van. (Mi az az USDT? Lásd a Kripto kisokost!)
A közösség elindulásától kezdődően havonta kell fizetni a szerződésben vállalt tagi befizetéseket a közösség egyedi bankszámlájára.
A havidíj 3 különböző tételből áll össze:
- Alaprészlet: az alaprészletnek a havi összege megegyezik az Általad választott szerződéses érték és a futamidő hónapokban számított hányadosával. Például: Ha a minimálisan igényelhető 1 millió forinttal számolunk 120 hónapos futamidővel -> havonta 8333 forintnak megfelelő USDT kell befizetnünk.
- Szervezési díj: a szervezési díj havi összege megegyezik a szerződéses összeg 0,1%-ával, .
- Hitelfedezeti életbiztosítás havidíja: a hitelfedezeti életbiztosítás havidíja megegyezik a szerződéses összeg 0,02%-ával.
A regisztrációs díj és a havonta fizetendő tagi költségek mellett a következő kiadásokkal kell még számolnod, ha közösségi vásárlási jogot szerzel:
- A tulajdonjog megszerzésével kapcsolatos kiadások: szakértői vélemény, értékbecslések, szerződések elkészítése, ügyvédi díj, közjegyzői díj. A felmerülő díjak minden esetben a tagot terhelik.
- Késedelmi kamat: ha a tag bármely fizetési kötelezettségével kapcsolatban késedelembe esik, a közösség szervezője késedelmi kamatot számít fel. A késedelmi kamat a fizetési kötelezettség esedékessé válását követő naptól számítandó.
- További díjakat számolhat fel a közösség szervezője a tag kérésére kiállított igazolások és kivonatok adminisztrációjáért
- .
-> A CIG tagság két formája: CIG 60 és CIG 120 – mi a különbség?
A közösség taglétszáma: a CIG 60 és a CIG 120 közösségek esetében létszám igazodik a Közösség futamidejéhez. Mindig a futamidővel azonos, vagy annak egész számú többszöröse. A CIG 60 hónapos közösség 120 fő. A CIG 120 közösségek minimum létszáma 240 fő.
A jog megszerzése: a CIG 60 és 120 egy célirányos megtakarítási forma, ahol fix összegű havi befizetésekkel lehet pénzhez (kriptovalutához) jutni. A tagoknak akkor van lehetősége megszerezni a lehetőségét, amikor a tag már befizette a választott szerződéses összeg első havi részletét.
A kiválasztás formái: - véletlenszerű, és/vagy előtörlesztés vállalás:
A kiválasztás a CIG tagjai számára minden esetben nyilvános, mely lehet véletlenszerű kiválasztással és/vagy előtörlesztés vállalással. A kiválasztási eseményeken azok a tagok vehetnek részt, akik eleget tettek a befizetési kötelezettségeiknek, valamint a szerződéses érték alaprészletét és a szervezési díjat befizették legkésőbb a kiválasztási eljárást megelőző nap végéig. Azoknak, akiknek elmaradásuk van, nem vehetnek részt a soron következő kiválasztáson.
A kiválasztásról a CIG szervezői értesítést küldenek a tagoknak, melyek a következő információkat tartalmazzák: a kiválasztás helyét és időpontját, valamint a kiválasztás során alkalmazott kiválasztási módszert, mely lehet véletlenszerű és/vagy előtörlesztés vállalás. A kiválasztási bizottságban csak a szervező alkalmazottai lehetnek, ezenkívül közjegyző is felügyeli a kiválasztás folyamatát.
Ha már az első kiválasztáson szeretnél részt venni, a következőket kell tenned:
- A közösség indulását követő három hónapon belül be kell fizetned a havi részleteket.
Ha a rendkívüli előtakarékosságot választod, nem kell befizetned a hitelfedezeti életbiztosítás összegét!
A rendkívüli előtakarékosság azok számára elérhető megoldás, akik rendelkeznek annyi tartalékkal, hogy egyszerre be tudjanak fizetni 21 - 33 havi részletet –> ez a szervezési díjakkal együtt többmilliós tétel, amit a tagok közül valószínűleg nagyon sokan nem tudnak vállalni.
Fontos, hogy kiválasztáskor a szervező nem azt nézi, hogy mekkora egy tag szerződéses értéke (1 vagy 50 millió), hanem azt, hogy a Tag a saját Szerződéses értékéhez képest hány havi részlet befizetését vállalja.
- Véletlenszerű kiválasztás
A véletlenszerű kiválasztáson való részvétel feltétele, hogy a tag még nem volt korábban kiválasztva, sem véletlenszerűen, sem előtörlesztéssel, és nincs elmaradása a befizetésekkel sem. Ennél a kiválasztásnál minden esetben a véletlen dönt arról, hogy a közösség tagjai közül ki kap jogosultságot. Előbb vagy utóbb minden tagot ki fognak választani, így legkésőbb a szerződésben szereplő futamidő végén.
- Előtörlesztés vállalás
A véletlenszerű kiválasztás mellett az előtörlesztés vállalás a másik út a vásárlási jog megszerzéséhez. Az esemény ugyanolyan szabályok szerint működik a CIG 60 és a CIG 120 közösségeknél, de mindkét esetben feltétel, hogy:
- a tag még nem volt korábban kiválasztva;
- a tagnak nincs elmaradása a havi befizetésekkel valamint
- a tag a szerződéses összegnek megfelelő alaprészletét már befizette.
Előtörlesztés esetén a tagok dönthetnek úgy, hogy a havi befizetéseken felül további rendkívüli előtakarékossági befizetést is vállalnak, de ez nem kötelező. Alapvetően minden tag havi részletfizetést teljesít, ami tarthat 60 és 120 hónapig, az ezen felül befizetett rendkívüli előtakarékosság pedig nem plusz befizetésnek számít, hanem lerövidíti a hátralévő futamidőt.
Az előtörlesztésen vállalt havi részleteket csak akkor kell befizetni a tagoknak, ha kiválasztották őket. Ha tett előtörlesztést, de nem került kiválasztásra, vagy vállalt előtörlesztést, de mégsem tudja befizetni a vállalt hónapszám összegét, akkor a tagot nem éri semmilyen hátrány, nem kell költségekkel számolnia.
A CIG 60 és 120 közösségekben mindig hónapszámmal lehet előtörlesztést vállalni, vagyis a befizetett összeg a havi befizetésként vállalt összeg többszöröse kell hogy legyen, ettől eltérő összeggel nem lehet előtörleszteni. A biztosítási díjat ekkor nem kell befizetni, csak az alaprészletet és a szervezési díjat.
Ha licitálsz, a szervezési díj 50 százalékát elengedi a szervező, és a hitelfedezeti biztosítás díját sem kell megfizetni. A befizetés így alakul, például egy 50 hónapos előtörlesztésnél:
50 havi előtörlesztés összege = (50 x alaprészlet) + (50 x a szervezési díj -50% díjkedvezmény)
Ha a tagok megtették az előtörlesztési ajánlatot, a kiválasztás a következőképpen történik:
~ a kiválasztás menetét felügyelő bizottság csökkenő sorrendbe rendezi az ajánlatokat (ez alapján szerez jogosultságot az előtörlesztő tag a befizetés megelőlegezésére). - Ha több tag is azonos ajánlatot tett, sorsolás dönt a tagok közötti sorrendről.
~ Az előtörlesztés során felajánlott havi alaprészletekben foglalt előtakarékossági befizetések értéke hozzáadódik a közösség szaldójához. Ha a szaldó lehetővé teszi további előtörlesztési ajánlat elfogadását, akkor az előzetesen megállapított sorrend szerint következő tag is jogosultságot szerez. A kiválasztott tagoknak a kiválasztástól számított 8 napon belül be kell fizetniük a előtörlesztési ajánlatnak megfelelő összeget.
~ Az előtörlesztés mindig csak a soron következő kiválasztáson érvényes. Előtörlesztésnél számolnod kell azzal, hogy az előtörlesztési ajánlat maximális mértéke nem lehet magasabb a hátralévő futamidő hónapokban kifejezett számának a 60 százalékánál.
A szerződés aláírásakor lehetőség van arra, hogy a tag állandó előtörlesztési megbízást adjon.
-> Kiválasztott lettem – mi a teendő?
A kiválasztásról és a kiválasztás eredményéről a CIG weboldalán tájékozódhatsz, ezenkívül a szervező is felveszi veled a kapcsolatot, ha a kiválasztottak között vagy. A szervező a nyilvános kiválasztásról készült jegyzőkönyv lezárását követő 5 napon belül átutalja kripto-pénztárcádba a szerződött kriptovalutát, amely a megfelelő fedezet bemutatása után bármikor felhasználható. A kiválasztástól számolva egy év áll a rendelkezésedre, hogy megtaláld azt dolgot, amit meg szeretnél vásárolni, valamint hogy erről értesítsd a szervezőt is.
Kiválasztás esetén a közösség megelőlegezi a választott szerződéses összeg még be nem fizetett részét, ami kiegészülhet a bónusz összegével. A hiányzó tagi befizetés megelőlegezésére vonatkozóan újabb szerződést szükséges kötni, ami biztosítja a többi tagot a további havi befizetésekről.